Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Kibr
Otwarte zasoby
edukacyjne
Aby otrzymywać informacje o nowościach pozostaw swój adres e-mail:Patron edukacyjny portalu:

wwsi logo

Raportowanie odpowiedzialności. Odpowiedzialne raportowanie 29.11.2016 r. - Zielona Góra

2016-11-14.

Obowiązek raportowania danych niefinansowych obejmie banki i instytucje finansowe, spółki giełdowe i inne jednostki zainteresowania publicznego, które spełniają określone kryteria poziomu zatrudnienia oraz progu aktywów lub obrotu.

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów jest jedną z organizacji, które uczestniczyły w partnerstwie na rzecz tłumaczenia na język polski najpopularniejszego sposobu raportowania danych niefinansowych, wynikających z działań społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) – standardu GRI G4. Środowisko biegłych rewidentów mocno angażuje się zarówno w proces przeniesienia światowych standardów raportowania na polski grunt, jak i w działania edukacyjne i popularyzatorskie dotyczące tej tematyki. Rola biegłego rewidenta, kojarzona do tej pory przede wszystkim z badaniem sprawozdań finansowych, zyskuje nowy wymiar – eksperta wspierającego przedsiębiorstwa w przygotowaniach do raportowania , a także biorącego udział w opracowywaniu raportu niefinansowego.

Przed audytorami stoją też nowe wyzwania związane ze zmianą Ustawy o biegłych rewidentach. Te wyzwania dotyczą również ich klientów. Zwiększa się bowiem odpowiedzialność obydwu stron za badanie sprawozdania finansowego, zdecydowanie większy nacisk – zgodnie z międzynarodowymi standardami – położony zostanie na badanie stopnia ryzyka biznesowego. Wszystko to będzie wymagało jeszcze lepszej i głębszej współpracy między biegłymi i ich klientami.

O tym, z czym wiążą się nowe obowiązki raportowania, dlaczego warto podejmować i raportować działania CSR, jakie nowe wyzwania stoją przed firmami audytorskimi i ich klientami, dyskutować będziemy w gronie ekspertów podczas konferencji „Raportowanie odpowiedzialności. Odpowiedzialne raportowanie”. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.   

Szczegóły znajdują się w załączniku.

Łączę wyrazy szacunku,

Jacek Wegner
Prezes Regionalnej Rady 
Regionalny Oddział KIBR w Zielonej Górze