Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Kibr
Otwarte zasoby
edukacyjne
Aby otrzymywać informacje o nowościach pozostaw swój adres e-mail:Patron edukacyjny portalu:

wwsi logo

Łódź dba o seniorów

2016-07-29.

Projekt „Rekreacja” miał na celu integrację biegłych rewidentów-seniorów z łódzkiego oddziału Krajowej Izby Biegłych Rewidentów. Bo, jak wyjaśniła Agnieszka-Kryśkiewicz-Burnos, prezes Regionalnej Rady Oddziału KIBR w Łodzi, nie można zapominać, że rolą samorządu jest wspieranie nie tylko tych aktywnych zawodowo członków, ale i tych, którzy swoją aktywność już zakończyli. To istotne także ze względu na strukturę wiekową samorządu. Blisko połowa z 7 tysięcy biegłych rewidentów jest w wieku powyżej 60 lat.

 

KIBR powinien dbać o seniorów

Inicjatorkami projektu „Rekreacje” były Ewa Sowińska, zastępca prezesa KRBR oraz Magda Beneda – gdańska malarka i Ania Rezulak – fotograf. Biegli rewidenci-seniorzy z regionu łódzkiego zostali zaproszeni na warsztaty twórcze, w trakcie których uczyli się malować obrazy. – Nie ukrywam, że mieliśmy obawy, jak warsztaty zostaną odebrane przez seniorów, ale już po chwili wiedzieliśmy, że warto było je zorganizować – powiedziała Agnieszka Kryśkiewicz-Burnos i dodała, że seniorzy byli wdzięczni i wzruszeni, że oddział zorganizował dla nich takie spotkanie. – Okazało się, że twórcze uprawianie malarstwa daje człowiekowi wiele radości, poprawia samopoczucie, przynosi odprężenie i rozładowanie napięć. W trakcie spotkania powstało mnóstwo wspaniałych prac – mówiła. Uczestnicy na zakończenie warsztatu zostali obdarowani przez organizatorów upominkami w postaci porcelanowych filiżanek z nadrukiem obrazów Magdy Benedy, gdańskiej artystki, która odpowiedzialna była za prowadzenie warsztatów.

 

Spotkania z seniorami ważne dla rozwoju samorządu

– Dla nas z kolei spotkanie było okazją do rozmowy z seniorami.  Rozmowy z ludźmi, którzy tworzyli nasz zawód o ich refleksjach, wspomnieniach, o tym jak toczy się ich życie poza zawodem. To zawsze ciekawe i inspirujące rozmowy – mówiła Ewa Sowińska, zastępca prezesa KRBR, zajmująca się na co dzień także coachingiem biznesu oraz life coachingiem. – Takie spotkania są ważne, ponieważ samorządowi zależy na pielęgnowaniu więzi ponadpokoleniowych. Widzimy ogromną rolę jako Samorządu w budowaniu mostu pomiędzy  pokoleniami. Jest to kwestia przekazywania doświadczeń, postaw etycznych – dodała Ewa Sowińska. Dlatego we wsparcie finansowe projektu zaangażowała się także Fundacja Seniora działająca przy KIBR.

 

Będzie więcej spotkań z seniorami

W pierwszym trzygodzinnym spotkaniu uczestniczyło pięć pań i pięciu panów z regionu. Spotkanie odbyło się 15 lipca 2016 r. w siedzibie RO Łódź. Kolejne planowane są w sierpniu i wrześniu. Oficjalny wernisaż prac i portretów uczestników zaplanowany jest na październik 2016 roku.